Kurczę piersią przytłoczone.

Opublikowano: 27.03.2021 r.

Przemysłowo hodowane kurczaki uginają się pod cieżąrem własnych piersi, bo "smakosze" upodobali sobie tę najbardziej jałową w smaku (zaraz po upierzeniu) część ciałą kurczęcia.

Kwietniowo-majowy numer „Mother Earth News” przyniósł porównanie (przekrój tułowia) wolno hodowanego ptaka rasy Rhode Island Red oraz komercyjnego kurczaka z piersiami jak świńskie kotlety. Nic dziwnego, że ten ptak ma skrzydła, a nie potrafi latać (to zrozumiałe), ma nogi, a nie potrafi chodzić. Jeśli do tego dodać, że to drugie monstrum osiąga swą docelową wagę i zdolność położenia głowy pod siekierkę cztery razy szybciej, to z czego te kurczakowe „kotlety” się składają?

Kurczę jak dwa świńskie kotlety (źródło: Mother Nature News, April/May 2021)

Autor: Barbara Neumann

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Notariusz i odpis z księgi wieczystej to nie wszystko! Jak nie wpaść w sidła zastawione przez poprzedniego właściciela i ustawodawcę.Adwokat Mirosław Szymura odmówił nam odpowiedzi na przesłane mu pytania. Pytania skierowane do Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach również (...)
Tani Kraków. Dla Amerykanina.Kolejne z wielu amerykańskich podsumowań atrakcyjności różnych kierunków turystycznych i znów Kraków w czołówce. Tym razem „Money Magazine”, (...)
Witam w Teatrze DysharmoniaSzanowni Państwo, witam w Teatrze Dysharmonia. Dzisiejszego wieczoru, nasza reprezentacyjna sztuka – Wkurzenie.
Wysznupane w Ameryce. Z dziejów pogoni za starym i używanym.Żałuję, że u nas nie ma tradycji oddawania tego czego nie potrzebujemy tak, aby darować zbędnym dla nas przedmiotom nowe życie i nowych właścicieli.