Drogie tanie dodatki w restauracjach.

Opublikowano: 19.06.2017 r.

Według danych firmy PlateIQ (podaję za „Money” Magazine), która wyliczyła średni koszt i cenę za dodatki w przebadanym tysiącu restauracji, koszt salami na pizzie to 48 centów. Klient płaci zaś 3 dolary, co oznacza ponad 500% marżę. Podobnie z dodatkowymi warzywami, których koszt to zaledwie 32 centy a cena 2 dolary. Wielbiciele burrito muszą zapłacić […]

Jeden z tysięcy amerykańskich McDonalds.

Według danych firmy PlateIQ (podaję za „Money” Magazine), która wyliczyła średni koszt i cenę za dodatki w przebadanym tysiącu restauracji, koszt salami na pizzie to 48 centów. Klient płaci zaś 3 dolary, co oznacza ponad 500% marżę. Podobnie z dodatkowymi warzywami, których koszt to zaledwie 32 centy a cena 2 dolary.

Wielbiciele burrito muszą zapłacić 1 dolara za śmietanę (koszt 19 centów – ponad 400% marży) i 2 dolary za guacamole (koszt 52 centy).

Miłośnik hamburgera za ser zmieniający danie w cheesburgera płaci 1,50 dolara. Plasterek sera kosztuje restaurację 29 centów co daje kolejną absurdalną marżę.

 Mimo to zyskowność branży w USA nie przekracza 10%. Dwie trzecie pochłania czynsz i wynagrodzenia pracowników, jedna trzecia to wydatki na towar.

 Jak widać, doskonale sprawdza się zasada generowania zysków na produktach czy usługach dodatkowych. Jaka zatem pizza jest najlepsza? Margarita…

 

Autor: admin

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Notariusz i odpis z księgi wieczystej to nie wszystko! Jak nie wpaść w sidła zastawione przez poprzedniego właściciela i ustawodawcę.Adwokat Mirosław Szymura odmówił nam odpowiedzi na przesłane mu pytania. Pytania skierowane do Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach również (...)
Dziennikarz lewicowego Bloomberga otwarcie przyznaje, że jest tylko narzędziem w rękach niechętnej Trumpowi finansowej oligarchiiI to niedwuznacznie. Niemal wprost. Ale i tak nie do wychwycenia przez ich zidiociałych czytelników.
Ekscesy rasistki Waters.Mieszanina głupoty i chamstwa to nie jest definicja siły.
W Hollywood nie zarobisz.Poszukiwanie kariery i fortuny w Hollywood może okazać się tylko marzeniem.